הגירה לארה"ב

מדינת ההזדמנויות (או יותר נכון, פדרציית 50 מדינות ההזדמנויות) היא כנראה המקום המדובר ביותר בעולם, ומה הפלא? מדובר על שטח של מעל שלושה וחצי מיליון קילומטרים רבועים של מעצמה כלכלית, תרבותית, חברתית והיסטורית.
מחופי הזהב הלא נגמרים של מדינת קליפורניה, התעשייה המוזיקלית הפורה בנאשוויל, טנסי ועד למהפכות העולמיות שנסגרות בחדרי חדרים בבית הכי לבן בוושינגטון, ארצות הברית מזמן ביססה את עצמה כיעד מטלטל, כזה שנסחפים בתוכו ועוזבים (אם בכלל מצליחים) פשוט בני אדם אחרים.

אז מה בעצם כדאי לישראלי המהגר לארה"ב לדעת רגע לפני שהוא אורז מזוודה ומתאמן בלבטא את העיצור th? שמחים ששאלתם, והנה כל התשובות.

משנה מקום, משנה שכר

כבר אמרנו מעצמה כלכלית? אז זה נוגע גם לכם. כוחה הכלכלי של ארצות הברית עזר לה לשרוד לא מעט מפלות פיננסיות עולמיות, עם אחוז אבטלה של 5.5 בלבד (נכון ללפני הקורונה). וכשהדולר הופך לנכס של ממש (והוא נכס של ממש), המשכורות בהתאם – דוחות OECD עדכניים מצביעים כי בהשוואה לשאר המדינות, אמריקאים מרוויחים את השכר הממוצע הגבוה ביותר בעולם. חכו, לא סיימנו.
תופתעו לשמוע שארצות הברית מדורגת, למרות הסטיגמה ההפוכה, כמקום לא יקר למחייה בהשוואה למדינות אחרות דוגמת בריטניה, למשל. בדירוג היוקרתי של Global Food Security Index, ארצות הברית דורגה במקום הראשון עבור ביטחון ותמחור נגיש של מזון.

כבר נאמר שאין לחשוב מה המדינה יכולה לעשות עבורך, אלא מה אתה יכול לעשות עבור המדינה. אז הנה מה שאתם יכולים לעשות, וזה מתחלק למספר תפקידים. ע"פ אתר indeed.com המקצועות הדרושים נכון להיום בארצות הברית (יוני 2020) נעים בין מטפלים, אחיות ועובדי בניין, ועד לתפקידי ניתוח מערכות, פיננסים, בניית אתרים ועוד.

אין ספק שרילוקיישן לארצות הברית בעבודה נדרשת משפרת את פוטנציאל ההיטמעות בארץ החדשה, וגם פותחת הזדמנויות חדשות שביכולתן להוביל להתיישבות ממושכת, ולעיתים עד לכדי תושבות קבע של ממש.

לדירה שלי שלושה חדרים – רק, איפה היא?

דיברנו על משכורות, אז לא נדבר על דירות?
שטחה העצום של ארצות הברית מאפשר, ככלל, דירות, מגרשים ובתים נגישים יותר ומרווחים יותר מרוב אזורי המחייה במדינות אירופאיות אחרות, ואף מאזורים מאוכלסים יותר בישראל (כי מדינת תל אביב לא זולה, חבר'ה).
לצורך השוואת מחירי דירות נתייחס לדירת שלושה חדרים ממוצעת.
אז כן, במרכז ניו יורק דירה כזו תעלה לכם סביב 16,000 ₪ לשכירות חודשית. כשתתרחקו קצת לברוקלין המחיר כבר יצנח לממוצע שכירות של 10,000 ₪ לדירה כמעט זהה, ואז אם נרחיק לכת אל פוקיפסי או ניו ג'רזי, נתחיל להיתקל במחירים שאנחנו מכירים גם בארץ – כ-5,000 ₪ לדירה זהה לחודש. באזורים אף פחות מרכזיים מאלו, המחירים ממשיכים לצנוח. אז לא היינו מאבדים תקווה לדיור במחיר הוגן בארצות הברית – כמו תמיד, העניין הוא לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן.
הדבר נכון גם לרכישת דירה – דירת שלושה חדרים בלוס אנג'לס יכולה להגיע לסכום של 5,000,000 ₪, בעוד שבפלורידה דירה זהה במתחם דירות יוקרתי תעלה לכם סכום של כמעט חצי, כ-2,600,000 ₪.
ולסיכום, זהו כלל מפתח לנדל"ן בארצות לא נגמרות דוגמת ארה"ב – רוצה לחיות במטרופולין עמוסה ותוססת? יהיה לך יותר זול לשכור. רוצה לחיות באזורים פחות מרכזיים או/גם מאוכלסים? יהיה לך יותר זול לקנות.

אני רוצה להיות חלק מזה, ניו יורק, ניו יורק! איך מהגרים לארה"ב?

על מנת להיכנס לארצות הברית מבקרים מרוב המדינות חייבים בוויזה, חותמת או מדבקה בדרכון שלהם, המצביעה על מטרת הכניסה למדינה.

על מנת להנפיק עבורכם אשרה כזאת, עליכם ליצור קשר עם שגרירות ארה”ב במדינת האם (במקרה שלנו, שגרירות ארצות הברית בישראל) ולהתחיל את תהליך הבקשה. הדרישות לקבלת אשרות שהייה מכל סוג שהוא, כולל ויזה, ישתנו מאדם לאדם בהתאם למצבו, סטטוס התעסוקתי הנוכחי, הימצאותם של בני זוג או קרובי משפחה בארצות הברית, ועוד. התהליך לוקח מספר חודשים ויש להתכונן אליו מראש ולבדוק מול השגרירות מה נדרש מכם לעשות כדי להתקדם.

לחצו כאן כדי לקבל את כל המידע על גרין קארד לארה”ב.

אנו מזמינים אתכם להיכנס ולהתעדכן באתר ההגירה הרשמי של ארה”ב למידע נוסף ושליחת טפסים.
אתר ההגירה הרשמי של ארה”ב     : http://www.immigrationdirect.com/

בהצלחה!

 

יש לכם שאלה? שלחו לנו אותה