ויזת משקיע E-2 מאפשרת לאזרחים של כמה מדינות לשהות בארצות הברית למטרות השקעה בעסקים וניהולם. בשנת 2019 הצטרפה ישראל למדינות החברות באמנת משקיע עם ארצות הברית, ומאז גם אזרחים ישראלים ללא דרכון זר יכולים להגיש בקשה לוויזה E-2.

מי יכול להגיש בקשה לוויזת משקיע בארצות הברית?

כדי להגיש בקשה לוויזה E-2, תידרשו לעמוד במספר תנאים, בין השאר:

איך להגיש בקשה לוויזה E-2?

ראשית יש למלא טופס בקשה לוויזה DS-160. במקביל יש לאסוף את כל המסמכים הנדרשים בהם דרכון, הוכחה על פתיחת עסק או ביצוע ההשקעה בעסק בארצות הברית, תוכנית עסקית, ועוד מסמכים שמטרתם להוכיח את רצינות ההשקעה. בשלב הבא יש לתאם ריאיון בשגרירות ארצות הברית בישראל ולהגיע אליו בצירוף המסמכים הנדרשים.

חשוב לציין שתהליך הבקשה הוא מורכב וכרוך בעמידה ברשימה ארוכה של קריטריונים ובהגשה של מספר רב של טפסים, לכן מומלץ להתייעץ עם עורכי דין המתמחים בתהליך הגשת ויזת משקיע לארצות הברית.

אם הבקשה תאושר, תקבלו ויזה מסוג E2 שתאפשר לכם להיכנס לארצות הברית ולעבוד בעסק שפתחתם. אם הבקשה תידחה, תוכלו לערער או להגיש את הבקשה מחדש.

בני משפחה של מקבלי ויזת משקיע

ויזת השקעה מאפשרת גם לבן או בת הזוג ולילדים לא נשואים בני פחות מ-21 להתלוות למקבלי הוויזה ולחיות איתם בארצות הברית. בני המשפחה גם רשאים להגיש בקשה להצטרף אל מקבל הוויזה בשלב מאוחר יותר.

תוקף הוויזה

ויזת E2 לאזרחים ישראלים תקפה ל-60 חודשים (5 שנים). המשמעות היא שתוכלו להישאר בארצות הברית לפרק זמן של עד שנתיים ברצף. אפשר להאריך את השהייה בעוד שנתיים, כמובן בתנאי שאתם עדיין עומדים בדרישות (כלומר, שהעסק שהקמתם עוד פעיל).

 

לסיכום, ויזת E2 מציעה הזדמנות מצוינת לישראלים המעוניינים להשקיע או לנהל עסק בארצות הברית. הכנה קפדנית ומדוקדקת של המסמכים הנדרשים והוכחה של הכישורים והאמצעים המבוקשים ישפרו את סיכוייכם לקבל את הוויזה ולהגר לארצות הברית עם בני המשפחה.