ויזת נווד דיגיטלי – אילו מדינות מאפשרות להוציא?

ספרד ופורטוגל, שני יעדים פופולריים בקרב נוודים דיגיטליים, פרסמו לאחרונה את רשימת התנאים המעודכנת לקבלת ויזת נווד דיגיטלי (Digital Nomad Visa).

מהי ויזת נווד דיגיטלי?

אם אתם בעלי דרכון ישראלי בלבד, עובדים מרחוק כשכירים או כעצמאים, ויזת נווד דיגיטלי תאפשר לכם לשהות במדינה לפרק זמן ממושך יותר מזה שאשרת תייר רגילה מאפשרת.

חשוב לציין שבניגוד לאשרת עבודה או ויזת עצמאי, ויזת נווד דיגיטלי לא תאפשר לכם לעבוד בחברות מקומיות או לספק שירותים בתוך המדינה.

ויזת נווד דיגיטלי בפורטוגל

פורטוגל אהובה במיוחד על נוודים דיגיטליים: יש בה מזג אוויר נוח, יוקר מחיה נמוך יחסית, אורח חיים רגוע, גישה נוחה למדינות שכנות ולטיולים באזור, ורוב התושבים דוברי אנגלית.

אם עדיין לא קיבלתם דרכון פורטוגלי ואתם עומדים בתנאים, תוכלו להגיש בקשה לוויזת נווד דיגיטלי החל מה-30 באוקטובר 2022. הוויזה תקפה לשנה, ואפשר לחדש אותה לפרק זמן של עד חמש שנים.

אלה התנאים לקבלת ויזת נווד דיגיטלי בפורטוגל:

שכר של כ-2,750 דולר בחודש (פי 4 משכר המינימום בפורטוגל).

הוכחה להכנסות בשלושת החודשים הקודמים.

חוזה העסקה בתוקף.

למה כדאי להוציא ויזת נווד דיגיטלי בפורטוגל? 

נוסף על היתרונות שהוזכרו לעיל, הוויזה תאפשר לכם תנועה חופשית בכל המדינות החתומות על אמנת שנגן, הכוללת את רוב מדינות האיחוד האירופי.

אם אתם מתכננים להגר לפורטוגל, דעו שכיום קל יותר לקבל ויזת נווד דיגיטלי מאשר למצוא עבודה במדינה ולקבל אישור עבודה (או דרכון פורטוגלי, אבל זה כבר סיפור אחר).

בערים גדולות כמו ליסבון תוכלו למצוא שפע של חללי עבודה משותפים.

ויזת נווד דיגיטלי בספרד

גם ספרד עדכנה לאחרונה את התנאים לקבלת ויזת נווד דיגיטלי. הוויזה המאפשרת לאזרחים זרים (מחוץ לאזור הכלכלי הגאוגרפי – EEA) לחיות במדינה למשך שנה.

לשם כך, תצטרכו לעבור בדיקת רקע מקיפה ולהוכיח שמצבכם הכלכלי מאפשר לכם לחיות בספרד (הכנסה ממוצעת של 2,000 אירו בחודש).

אם אתם שכירים – תצטרכו להוכיח שעבדתם מרחוק במשך שנה לפחות ולהציג חוזה עבודה בתוקף.

אם אתם עצמאיים – תצטרכו להציג רקע של עבודה בחברה לא ספרדית.

ויזת נווד דיגיטלי בספרד גם תעניק לכם הקלה בשיעורי המס בשנים הראשונות למגורים במדינה.

איפה עוד תוכלו להוציא ויזת נווד דיגיטלי?

מלבד פורטוגל וספרד, מדינות רבות מציעות ויזת נוודים דיגיטליים לעובדים מרחוק.

גאורגיה מאפשרות לבעלי דרכון ישראלי או אירופי לשהות במדינה למשך שנה, ומסיבה זו נוצרה בה קהילה גדולה של נוודים דיגיטליים.

אסטוניה הייתה המדינה הראשונה באירופה שפתחה את שעריה לנוודים דיגיטליים.

כדי לקבל ויזת נייד דיגיטלי לשנה תידרשו להוכיח שיש לכם עבודה מרחוק בחברה לא מקומית (כשכירים או עצמאים) והכנסה של כ-3,500 אירו בששת החודשים הקודמים שקדמו להגשת הבקשה

גרמניה

בגרמניה יש שני סוגים של ויזות לפרילנסרים.

הוויזה הפופולרית יותר בקרב נוודים דיגיטליים מאפשרת לכם לחיות במדינה לתקופה של 6 חודשים עד ל-3 שנים. לשם כך תצטרכו להוכיח שיש לכם כתובת מגורים בגרמניה, ביטוח בריאות פרטי ולקוחות מגרמניה ולהציג דוחות כספיים לפי הצורך.

יוון

בספטמבר 2021 פרסמה ממשלת יוון את התנאים לקבלת ויזת נווד דיגיטלי, המאפשרת מגורים ושהות ביוון לתקופה של עד כ-12 חודשים. לאחר מכן, ניתן להאריך את הוויזה ללא יותר משנה נוספת.

הוויזה ניתנת רק לבעלי דרכון זר (לא לבעלי דרכון אירופי). בנוסף, אזרחים זרים ביוון זכאים להטבה של כ-50% בתשלום המיסים למשך 7 שנים.

בין הדרישות לקבלת הוויזה:

עליכם להיות מועסקים עבור חברה מחוץ ליוון.

אם אתם עצמאיים, עליכם להגיש דוח מפורט על פעילותה העסקית של החברה, מטרתה וכתובת העסק. אין אפשרות לרשום את העסק ביוון כעסק מקומי.

להוכיח הכנסה חודשית של 3,500 אירו לפחות.

צ'כיה

צ'כיה מציעה אשרת נווד דיגיטלי לעצמאיים לתקופה של שנה, שאותה ניתן להאריך לשנתיים נוספות. לשם כך תידרשו להוכיח שאתם בעלי הכנסה חודשית של $5,600 לפחות.

קרואטיה

בקרואטיה תוכלו לקבל ויזת נווד דיגיטלי לתקופה של עד 12 חודשים.

לשם כך תצטרכו להוכיח שאתם מועסקים בחברה לא קרואטית, ושבחשבון הבנק שלכם יש יתרה של 4,500 דולר לפחות.

 

ויזת נווד דיגיטלי בדרום אמריקה

אם הפנטזיה שלכם היא להשתתף בפגישות זום מחוף הים או לשלב בין טיול לעבודה (Workcation), דעו שמספר מדינות בדרום ובמרכז אמריקה מציעות גם הן ויזת נווד דיגיטלי.

ארגנטינה

ארגנטינה השיקה ויזת נווד דיגיטלי במאי 2022 התקפה לשנה עד שלוש שנים. כדי לקבל את האשרה, תצטרכו להוכיח:

הכנסה חודשית קבועה, אישור עבודה, חוזה שכירות וביטוח רפואי בתוקף.

דרכון בתוקף לשישה חודשים לפחות.

הסכמה לבדיקת רקע יסודית.

מקסיקו

מקסיקו מעניקה אשרת תושב זמני המאפשרת לחיות ולעבוד במדינה בין שנה לשלוש שנים ברציפות. בין תנאי הזכאות:

עליכם להיות בעלי עסק עצמאי, או לעבוד מרחוק עבור חברות מחוץ למקסיקו.

להרוויח סכום של 1,620 דולר בחודש, או להוכיח שבחשבון הבנק שלכם נמצא סכום של 27,000 דולר לפחות.

קוסטה ריקה

קוסטה ריקה מציעה אישור עבודה מרחוק למשך שנתיים עם אפשרות להארכה, בתנאי שתוכיחו שיש לכם הכנסה חודשית של $2,000 ומעלה.

לסיום, רשימת המדינות המציעות ויזת נווד דיגיטלי לעובדים מרחוק מתעדכנת לעיתים קרובות ואנחנו נמשיך לעקוב ולעדכן. אם אתם עצמאים בתחום המאפשר עבודה מרחוק, דעו כי יש מדינות המציעות ויזות פרילנסרים או עסקים בתנאים דומים לאילו של ויזות נוודים דיגיטליים.

עוד מהבלוג שלנו

רילוקיישן עם ילדים

לאן כדאי לעשות רילוקיישן עם ילדים?

רילוקיישן עם ילדים הוא תהליך מורכב, ובו צריך לקחת בחשבון גורמים רבים בהם חינוך, בריאות, סביבה תרבותית וביטחון אישי. בכתבה זו נסקור את המדינות המומלצות ביותר לרילוקיישן עם ילדים, ונדון בנקודות החשובות ביותר בתהליך התכנון והמעבר, כך שתוכלו להבטיח מעבר חלק והסתגלות קלה לכל בני המשפחה.   אילו מדינות מומלצות לרילוקיישן עם ילדים? קנדה – מדינה מצוינת עם איכות חיים גבוהה, מערכת חינוך ובריאות מהטובות בעולם. ישנן קהילות יהודיות משגשגות במרכזים כמו טורונטו, מונטריאול וונקובר. יוקר המחיה הוא סביר והליך

קרא עוד »
american flag ויזת משקיע לארה"ב E2

ויזת משקיע לארצות הברית E-2

ויזת משקיע E-2 מאפשרת לאזרחים של כמה מדינות לשהות בארצות הברית למטרות השקעה בעסקים וניהולם. בשנת 2019 הצטרפה ישראל למדינות החברות באמנת משקיע עם ארצות הברית, ומאז גם אזרחים ישראלים ללא דרכון זר יכולים להגיש בקשה לוויזה E-2. מי יכול להגיש בקשה לוויזת משקיע בארצות הברית? כדי להגיש בקשה לוויזה E-2, תידרשו לעמוד במספר תנאים, בין השאר: להיות בעלי אזרחות ישראלית או אזרחות כפולה. להקים עסק חדש או להשקיע בעסק קיים. להיות בעלים של לפחות 50% מהעסק. לשהות בארצות הברית

קרא עוד »
ויזת נווד דיגיטלי

ויזת נווד דיגיטלי – אילו מדינות מאפשרות להוציא?

ספרד ופורטוגל, שני יעדים פופולריים בקרב נוודים דיגיטליים, פרסמו לאחרונה את רשימת התנאים המעודכנת לקבלת ויזת נווד דיגיטלי (Digital Nomad Visa). מהי ויזת נווד דיגיטלי? אם אתם בעלי דרכון ישראלי בלבד, עובדים מרחוק כשכירים או כעצמאים, ויזת נווד דיגיטלי תאפשר לכם לשהות במדינה לפרק זמן ממושך יותר מזה שאשרת תייר רגילה מאפשרת. חשוב לציין שבניגוד לאשרת עבודה או ויזת עצמאי, ויזת נווד דיגיטלי לא תאפשר לכם לעבוד בחברות מקומיות או לספק שירותים בתוך המדינה. ויזת נווד דיגיטלי בפורטוגל פורטוגל אהובה

קרא עוד »