הגירה לאוסטריה

אוסטריה היא מדינה הנמצאת במרכזה של יבשת אירופה. אוסטריה מתהדרת בהרים מושלגים שמהווים פסגת חלומות לחובבי סקי וגם בנופים ובטיולים המדהימים שהיא מציעה לתיירים המבקרים בה. אוסטריה גם מתהדרת בתרבות שלה הכוללת ארמונות מוזהבים, כנסיות גדולות ומוזיאונים טובים.

מתכננים רילוקיישן או הגירה לאוסטריה? זה מה שצריך לדעת

עיר בירה: וינה שטח: 83,022 קמ"ר אוכלוסייה: 8,793,370 (נכון ליולי 2018) שפה: גרמנית (בניב אוסטרי) מטבע: אירו משטר: רפובליקה פדרלית דמוקרטית דת: 70% מהתושבים הם נוצרים קתוליים נשיא: אלכסנדר ואן דר בלן קנצלר: סבסטיאן קורץ וינה נבחרה בשנת 2018 בפעם התשיעית ברציפות כעיר שהכי שווה לגור בה בעולם! בין הסיבות לבחירה ניתן למנות את רמות הבטיחות הגבוהה שהיא מציעה לתושביה, האופציות הרבות והנוחות לשימוש בתחבורה ציבורית, מחירי דיור סבירים והוגנים וחיי תרבות מדהימים.

גאוגרפיה 

אוסטריה מחולקת לתשע מדינות שונות, ובכל מדינה יש פרלמנט ומושל משל עצמה: וינה, פורארלברג, טירול, שטיריה, זלצבורג, אוסטריה עילית, אוסטריה תחתית, קרינתיה ובורגנלנד. לאוסטריה אין ים והיא גובלת בשטחה במדינות רבות בהן צ'כיה, גרמניה, שוויץ, ליכטנשטיין, איטליה, סלובניה, הונגריה וסלובקיה.

הכלכלה באוסטריה

אוסטריה היא מדינה עשירה עם כלכלה חזקה, מה שמקנה לתושביה איכות חיים ברמה גבוהה. שיעור האבטלה במדינה מאוד נמוך ולמדינה משאבי טבע רבים. מחירי מצרכי הבסיס אינם זולים במיוחד אבל גם אינם יקרים בהשוואה לסופר מרקט כלשהו במדינת ישראל. אחרי כניסתכם למעגל העבודה באוסטריה תוכלו להרוויח משכורות טובות, במיוחד אם קיבלתם גם קביעות במקום העבודה. לישראלים המגיעים לוינה יש היצע גדול של עבודות בינהם אנשי מכירות לחברות קוסמטיקה שונות, עבודות בתחום האבטחה ועוד.

מזג האוויר באוסטריה

הגשם, שעלול לרדת בכל אחד מחודשי השנה לא מפריע למזג האוויר הנוח ברובו באוסטריה. באזור הרי האלפים קר מאוד בחודשי החורף אך בדרום המדינה (אזור חבל קרינתיה) נוח וחמים.

הקהילה היהודית באוסטריה

בנימין זאב הרצל אומנם נולד בבודפשט שבהונגריה אבל העביר את ילדותו ומרבית חייו בווינה שבאוסטריה והפך למרכז הציונות המודרנית באותה התקופה. כיום, רוב יהדות אוסטריה מתגוררת במרכזה של וינה.

אתגרים בחיים באוסטריה

כדי להתאקלם באוסטריה, יש ללמוד את השפה הגרמנית, שהיא שפה מאתגרת מבחינת דקדוק, אף על פי שלמילים רבות יש דמיון מסוים למקבילותיהן בשפה האנגלית. אפשר ללמוד גרמנית באתרי אינטרנט שונים ולהתחיל לקבל מושג כלשהו על הדקדוק ואוצר המילים בגרמנית באופן עצמאי לחלוטין.