הגירה לקנדה

נמתחת בגאווה מים אל ים, קנדה היא המדינה השנייה בגודלה בעולם ומתהדרת במיקומים הגבוהים ביותר במדדי איכות החיים מבין מדינות ה-OECD, ערכים של שוויון וקבלת האחר, כלכלה ורווחה יציבות וחזקות ושיעורי אלימות ופשיעה נמוכים ביותר.

הערים המרכזיות בקנדה – ונקובר, טורונטו ומונטריאול – הוכרו כערים אידיאליות מבחינת מחיה, עבודה, ניקיון, בטיחות, רב תרבותיות ואיכות חיים. החברה הקנדית מתאפיינת בקהילתיות גבוהה, גישה ידידותית ופתוחה וגם מייפל איכותי שיגביר את צריכת הפנקייקים היומית שלכם. כל אלו ועוד תרמו לכך שקנדה נבחרה במשך תשע שנים רצופות לאחת משלוש המדינות שהכי כדאי לחיות בהן בעולם,.

אשרות הגירה לקנדה

מי שיבחר להגר לקנדה יגלה מדינה מפותחת בעלת תשתית מתקדמת ביותר, חוקים סוציאליים נדיבים כמו ביטוח בריאות החל מיום השהייה הראשון כתושב קבע, ואפשרויות תעסוקה בכל הגוונים, הן בטורונטו שמהווה מרכז עסקים עולמי והן באזורים אחרים.

בשנת 2005 הנפיקה קנדה מעל 100,000 אשרות הגירה (ויזות), אשר ברובן מבוססות על תוכניות פדרליות להגירה של עובדים מיומנים, כלומר בעלי מקצועות נדרשים ובעלי עסקים. במהלך העשור האחרון גדל בהתמדה מספר הבקשות להגירה אשר אושרו על ידי הממשל הקנדי, וצפוי כי מגמה זו תמשך בעתיד.

רוצים להגר לקנדה? יש מספר אפשרויות

הגירה על בסיס מקצוע

קנדה מאפשרת לקבל אישור ויזה בסטטוס של תושב קבע על בסיס כישורים מקצועיים ומיומנויות מיוחדות.  הגירה מסוג זה ידועה בשם “הגירת כישורים", והיא כוללת רשימת מקצועות נדרשים המשתנה בין מדינה למדינה. פרט להכרה במקצוע ובכישורי המועמד, על המועמד להוכיח ניסיון בתחום מקצועו לפי הדרישות המצוינות..

בנוסף, כדי לקבל ויזה לקנדה על בסיס מקצוע קיימת נדרשת שליטה בשפה האנגלית.
הגירת הכישורים בקנדה מוגבלת עד גיל 55.

ויזות סטודנט לקנדה

למעלה מ-130,000 סטודנטים זרים פוקדים את קנדה בכל שנה למטרות לימודים גבוהים. אשרות סטודנט לקנדה ניתנות לסוגים שונים של לימודים גבוהים: לימודי תואר ראשון, שני, שלישי, פוסט דוקטורט, לימודים מקצועיים ולימודי הכשרה. בני הזוג, הידועים בציבור וילדיו של המועמד יוכלו גם הם לקבל ויזה למשך תקופת הלימודים של המועמד. לעיתים על המועמד לקבל גם אשרת תושב זמני יחד עם ויזת הסטודנט.

הגירה למטרת עבודה

רק בשנים האחרונות הנפיקה רשות ההגירה הקנדית למעלה מ- 90,000 אשרות עבודה לזרים. כל מי שאינם אזרחי קנדה, לרבות תושבי קבע, נדרשים להשיג אשרת עבודה בתוקף כדי לעבוד בקנדה. אשרות אלה לרוב ניתנות לפרק זמן מוגבל או לביצוע עבודה ספציפית.

עם זאת, אי אפשר להגר על בסיס אשרת העבודה, ויש צורך להגיש בקשה לקבלת מעמד תושבות, גם עבור בני הזוג והילדים. אם בן או בת הזוג מתכננים גם הם לעבוד בזמן השהות בקנדה, הם יצטרכו להגיש בקשה בנפרד.

הגירה ליזמים

תכנית ההגירה לקנדה ליזמים מיועדת לבעלי עסקים ותיקים שביכולתם להשקיע או ליזום יוזמות עסקיות במטרה לחזק את הכלכלה הקנדית. מהגרים בעלי עסקים נבחנים בהתאם ליכולתם להתבסס כלכלית בקנדה.

הגירה למשקיעים

כדי לקבל ויזה לקנדה לפי התוכנית למשקיעים, על המועמד להיות בעל ניסיון עסקי, וכן שברשותו סכום כסף בשווי של מינימום 800,000 דולר קנדי שהושג באופן חוקי, ועליו להשקיע סך של 400,000 דולר קנדי. את ההשקעה הפוטנציאלית יש להפקיד ברשויות ההגירה לפרק זמן של 5 שנים. לאחר חמש שנים ההשקעה תוחזר למועמד במלואה.

הגירה לקנדה עם דרכון אירופאי

ישנם מספר יתרונות לדרכון אירופאי בהגשת מועמדות לוויזה לקנדה:

  • מערכת הניקוד: קנדה משתמשת במערכת ניקוד כדי לדרג מועמדים לוויזה ולתושבות קבע. דרכון אירופאי עשוי להבטיח ניקוד גבוה יותר במערכת.
  • גישה לשוק העבודה וללימודים גבוהים: לבעלי דרכון אירופאי יש יתרון בגישה לשוק העבודה בקנדה, וכן גישה קלה יותר לתוכניות הלימודים באוניברסיטאות במדינה.

כמובן, התנאים משתנים ממקרה למקרה ובהתאם לסוג הוויזה המבוקשת.

למידע נוסף ומילוי טפסים לקבלת ויזה לקנדה, בקרו באתר ההגירה הרשמי של קנדה

מידע כללי על קנדה 

גאוגרפיה ואקלים

קנדה היא המדינה השנייה בגודלה בעולם (אחרי רוסיה), ויש לה את קו החוף הארוך ביותר בעולם. יותר מ- 50 אחוזים מאדמותיה מכוסים יערות עשירים, והם מהווים 10 אחוזים מהיערות שנותרו בעולם ו-20 אחוזים מהאזורים המדבריים שנותרו בעולם.

התפיסה לפיה קנדה מתאפיינת באקלים צפוני קפוא אינה מדויקת לחלוטין, ורק בחלק גדול מצפונה (שכמעט ואינו מיושב) ישנו אקלים ארקטי ומקפיא. באזורים המאוכלסים של המדינה (הדרום וגבול ארה"ב) ישנן ארבע עונות. לרוב החורף נמשך מעט יותר מהקיץ, אך כשהקיץ מגיע הוא מגיע במלוא הדרו ומפיץ גלי חום שנמשכים לעיתים אף שבוע ומגיעים ל-30 מעלות.

כלכלה

כלכלת קנדה מורכבת מענפי פעילות שונים. ישנם שלושה סוגים עיקריים של תעשיות בקנדה: משאבים טבעיים, ייצור ושירותים.

  • תעשיות המשאבים הטבעיים כוללות ייעור, דיג, חקלאות, כרייה ואנרגיה. תעשיות אלה מילאו תפקיד חשוב בהיסטוריה של המדינה ובפיתוחה. כיום הכלכלה של אזורים רבים במדינה עדיין תלויה בפיתוח משאבים טבעיים אלה.
  • ענפי הייצור כוללים תעשיות נייר, ציוד טכנולוגי, מכוניות, מזון, ביגוד והרבה אחרים. השותף המסחרי הבינלאומי הגדול ביותר של קנדה הוא ארצות הברית.
  • ענפי שירותים מספקים אלפי מקומות עבודה שונים בתחומים כמו תחבורה, חינוך, בריאות, בנייה, בנקאות, תקשורת וממשלה. יותר מ-70 אחוזים מהקנדים עובדים במשרות בענפי שירותים.

הקהילה היהודית בקנדה

ישראלי שמסתובב בקנדה ירגיש בבית הודות לקהילה ישראלית ותיקה. ההערכות לגבי מספר המהגרים הישראלים החדשים נעות בין 3,000–6,000 אנשים בכל שנה. משמעותם של נתונים אלה היא שבקרוב מאוד מספר הישראלים הכולל בקנדה יעבור את ה-100 אלף. רוב הישראלים בקנדה מתגוררים בעושר ואושר בעיקר באזוריה הצפוניים של טורנטו, מונטריאול, ונקובר, ויניפג ובערים אחרות.

יוקר המחיה בקנדה

יוקר המחיה בקנדה הוא די דומה לישראל, כלומר יקר. אם משווים את מחירי הדיור, סל הקניות הבסיסי, תשלומים על גני ילדים, תחבורה ציבורית ומותרות כמו קפה על הדרך או ארוחת שחיתות במסעדה (או במקדונלדס) לא בטוח שקנדה תצא כשידה על העליונה. אבל, המשכורות בקנדה הן גבוהות יותר, תנאי העבודה הם טובים יותר, כך שעדיין יישאר לכם יותר זמן וכסף פנוי.

למידע נוסף על יוקר המחיה בקנדה בהשוואה לישראל