נוודים דיגיטליים – האפשרות לעבוד ולטייל בכל מקום בעולם

לא הרבה אנשים מחליטים לעבור למדינה אחרת ופשוט עוברים. יש כאלה שסיורים אינטרנטיים וירטואלים מספיקים להם כדי למצוא דירה ועבודה ורכב, ויש כאלה שמעדיפים לטעום את החוויה טרם הם מחליטים את ההחלטה הגורלית והחשובה. נוודים דיגיטליים טועמים שלל מדינות במהלך המסע שלהם ברחבי העולם וחווים את העולם דרך העבודה ולעיתים בוחרים להגר למדינה המועדפת עליהם אחרי שבדקו אותה.

מי הם הנוודים הדיגיטליים?

נווד דיגיטלי הוא איש מקצוע במקצועות המאפשרים ניידות ללא תלות במיקום פיזי כלשהו. הנווד הדיגיטלי משתמש בחיבור לאינטרנט ובכלים הדיגיטליים העומדים לרשותו כדי לנהל קריירה תוך כדי נדידה ברחבי העולם.

הגירה

הגירה

למה להיות נווד דיגיטלי?

מרבית מהנוודים הדיגיטליים יעידו שהחיים בתנועה זולים יותר, הודות לחלופות כמו התנדבות תמורת מגורים והוצאות מחיה, אירוח אצל מכרים או זרים ושהייה בערים שהמחיה בהן זולה יחסית או במדינות שערך המטבע שלהן נמוך ביחס לערך המטבע שממנו הם מתפרנסים.

מדינות שוות לנוודות דיגיטלית

מדינות המתאימות לנוודים דיגיטליים הם מקומות שיוקר המחיה בהם נמוך ורמת החיים בהם גבוהה. כל מדינה שעלות המחייה החודשית בה היא נמוכה, החיבור לאינטרנט הוא זול ומהיר, ואפשרות התנודה בה באמצעות תחבורה ציבורית היא קלה עשויה להיות מוקד לנוודים דיגיטליים מכל רחבי העולם. רבים מהגרים לאיים וערים בתאילנד כמו צ'אנג מאי וקו פנגהן ואחרים מעדיפים לעבוד מערים באירופה הנחשבות זולות יחסית כמו ברלין וכך ניתן לבחון הגירה לגרמניה, ברצלונה ואז ניתן לבדוק את האופציה להגירה לספרד ובודפשט.

מה היתרונות של נוודות דיגיטלית לבעלי דרכונים זרים?

לבעלי אזרחות אירופית יש יתרונות רבים גם לנוודים דיגיטליים, בהם אפשרות למגורים ללא הגבלת זמן במדינות האיחוד האירופי ושהייה לזמן מוגבל בארצות הברית מבלי להוציא ויזה.

הגירה

הגירה

למי מתאים להיות נווד דיגיטלי?

מכל אדם נדרשת מידה של עצמאות ונאמנות לעצמו ולמקום עבודתו, גם כדי להיות נווד דיגיטלי וגם כדי לחיות בשגרה הכוללת קימה בכל בוקר באותה השעה, נסיעה יום-יומית למקום העבודה ותשלום דמי השכירות והוצאות המחיה השונות. לאדם הבוחר לחיות את חייו כנווד דיגיטלי נדרשות עוד כמה תכונות בהן ספונטניות, משמעת עצמית, סבלנות, אחריות ומוטיבציה. כמו כן, אחת התכונות החשובות ביותר היא היכולת לניהול זמן. יכולת זו תסייע לנווד הדיגיטלי לטייל ולעבוד בו בזמן.

הגירה

הגירה

באילו מקצועות אפשר להיות נווד דיגיטלי?

נווד דיגיטלי יכול לעסוק כמעט בכל תחום שלא מחייב להגיע בכל יום למשרד וניתן לעבוד בו מרחוק, מהבית או מכל מקום בעולם. נוודים דיגיטליים עוסקים בהנחיית קורסים אינטרנטיים, מסחר אלקטרוני  (E-commerce), ניהול קמפיינים גיוס המונים, ייעוץ והדרכה און ליין, הוראה וטיפול מרחוק, ניתוח נתונים, שירות לקוחות, גיוס עובדים, פיתוח אפליקציות, עיצוב תמונות סטילס ווידאו, עיצוב גרפי, תכנות, בנייה ועיצוב אתרים, תרגום, הגהה, כתיבת תוכן, שיווק שותפים, קידום אתרים, שיווק וקידום ברשתות החברתיות, פרסום און ליין, קופירייטינג והרשימה עוד ארוכה…

חושב שקיימת בך את אחת התכונות ששייכות לנוודים הדיגיטליים? עוסק באחד מהמקצועות שאפשר לעבוד בהם מכל מקום בעולם? רוצים לטעום את החיים בקצה השני של הגלובוס? אם עניתם כן לשאלות הללו תדעו שאתם יכולים להגר או לנווד לכל מקום בעולם!

אף אחד לא יכול להחליט בשבילכם מתי אתם מוכנים מספיק כדי להגר למדינה אחרת, הגירה היא תהליך ארוך שמלווה באין ספור בדיקות שונות, אבל אפשר לטעום מכמה מקומות ביחד ורק אחר כך לעשות את הבחירה הגורלית – כדאי!