הגירה לסינגפור

סינגפור היא מדינה ששוכנת על אי ומורכבת מעיר אחת – סינגפור, והיא נחשבת לאחת מהמדינות הצפופות בעולם.

עיר בירה: סינגפור
שטח:719.20  קמ"ר
אוכלוסייה:5,995,991  נפש 
יבשת: אסיה
שפה: אנגלית, מנדרינית, מלאית וטמילית
מטבע: דולר סינגפורי SGD
משטר: רפובליקה
דת:73%  בודהיזם ו-27%  אסלאם סוני

 

ערך מטבע: דולר סינגפורי 1 = 2.65 שקל

מזג אוויר בסינגפור

חולמים על מזג אוויר טרופי? האי סינגפור נמצא כמאה קילומטרים צפונית לקו המשווה, מה שאומר שלאורך כל השנה מזג האוויר הוא חם. בחלק מן חודשי השנה יורדים מונסונים כבדים אך לא לתקופה ארוכה. הטמפרטורה הממוצעת היא בין 27–35 מעלות.

חגים בסינגפור

סינגפור חוגגת מספר רב של ימים ומועדים בלוח השנה. בין 23 המועדים ניתן למצוא חגים נוצריים כמו חג המולד ופסחא, וחגים מקומיים כמו יום סינגפור, יום הביטחון וראש השנה הסיני.

 

מידע על הגירה לסינגפור

הקהילה היהודית בסינגפור

בסינגפור קהילה קטנה של יהודים המונה כ-250 איש המרוכזים כמעט כולם במקום אחד. בסינגפור שני בתי כנסת, "חסד אל" ו"מגן אבות", בית הכנסת "מגן אבות" נמצא ברחובWaterloo  ובו מקווה לגברים ומקווה לנשים, חנות כלבו מוצרי מזון כשרה למהדרין ואפילו אולם אירועים המשמש בין היתר לבר מצווה, בת מצווה וחתונות יהודיות. אפשר לקרוא עוד על קהילת היהודים בסינגפור באתר.

יוקר מחיה והכנסה בסינגפור

לפי דו"ח שהופק על ידי EIU ב-2019, סינגפור היא העיר היקרה בעולם בשנה החמישית ברציפות. הדו"ח מתייחס למדד ההכנסות אל מול הוצאות המחייה. הדו"ח אינו לוקח בחשבון את העובדה שמחירי התחבורה הציבורית בסינגפור מאוד נמוכים ואת העובדה שכל אזרח סינגפורי מצליח לקנות דירה או בית בשלב כזה או אחר בחייו בסיוע של המדינה והממשלה (95% מימון). באשר למשכורת, השכר השנתי הממוצע בסינגפור הוא 67,152 דולר סינגפורי בממוצע כשמשכורת חודשים ממוצעת עומדת על 5,600 דולר סינגפורי.

תחבורה בסינגפור

בסינגפור קיימת אחת ממערכות התחבורה הציבורית המפותחות והזולות בעולם. תושבי סינגפור משתמשים בעיקר באוטובוסים ורכבות מכיוון שהמוניות יקרות יותר, ואופן פריסת התחנות היא נוחה. לשם השוואה, מחיר נסיעה באוטובוס הינו 1.58 דולר סינגפורי, רכבת 1.53 דולר סינגפורי ומונית 14.00 דולר סינגפורי מנקודה A לנקודה B באותו המרחק בדיוק.

ביטחון אישי

אחוז הפשיעה בסינגפור הוא מאוד נמוך. באשר לשימוש או אחזקה של סמים, מערכת המשפט של סינגפור נוקשה מאוד ועל שימוש או אחזקה של סמים ניתן להישפט ואפילו לקבל עונש מוות.

רילוקשיין לסינגפור

אם אתם מכורים לעבודה – סינגפור קוראת לכם! הכלכלה בסינגפור היא חזקה ואיתנה כבר שנים רבות, וסינגפור מקבלת אליה יזמים, אנשי עסקים או מומחים בתחומים אחרים כדי לסייע לחזק את הכלכלה במדינה, בין העבודות הנדרשות בסינגפור ניתן למנות בנקאים, תקציבאים כלכלנים, מנהלי עסקים ועורכי דין.

אשרות עבודה בסינגפור

בסינגפור יש מספר סוגים של אשרות עבודה, אך רק ארבע מהן יכולות לסייע לישראלים בהליך ההגירה.
Employment Pass – אשרה שניתנת לרוב הישראלים שמהגרים לסינגפור מטעם מקום עבודתם (רילוקיישן). ויזה זו ניתנת לנושאי משרות ניהוליות שהשכר החודשי שלהם גבוה מ3600 דולר סינגפורי לחודש. אשרה זו ניתנת לחידוש אחת ל3 שנים.
Enter Pass – ויזה זו ניתנת ליזמים המעוניינים לפתוח עסק בסינגפור וגם למשקיעים פוטנציאליים. אשרה זו ניתנת לחידוש אחת ל3 שנים.
Personal Employment Pass – ויזה זו ניתנת לבעלי מקצוע המרוויחים בין 12–18 אלף דולר סינגפורי בחודש. אשרה זו ניתנת ל3 שנים ואין אפשרות לחדש אותה.
Letter of Consent – אשרת שהייה שניתנת לילדים ולבני זוג של מהגרים לסינגפור שקיבלו אשרה מסוג Employment Pass.

חסכונות בהגירה לסינגפור

שירותי הרפואה והביטוח הרפואי בסינגפור הם מהטובים בעולם אך גם יקרים בעולם (אחד המדדים בדו"ח הEIU שהוזכר). כמו כל חברת ביטוח בעולם, גם הביטוח הסינגפורי מנסה לגבות מהסינגפורים ומלקוחותיו הזרים כסף על חוסר תשומת ליבם. גם מקרים "קלים" שמצריכים רק הפניה לאחד מבתי החולים או למחלקת המיון ההליך עשוי לעלות כמה אלפי דולרים סינגפוריים.

היערכות כלכלית למגורים בסינגפור

דיור – תקציב הדיור לדירת ארבעה חדרים, 100 מ"ר בסינגפור נע בין טווח המחירים 8,500-4,500 דולר סינגפורי בחודש במרכז העיר וככל שמתרחקים מימנו בהתאמה.

חינוך – שנת חינוך לילד בגיל בית ספר נעה בין טווח המחירים 25,000-30,000 דולר סינגפורי, ושנת חינוך לילדי הגן נעה בין טווח המחירים 20,000 דולר סינגפורי.

דלק – מחיר לליטר דלק בסינגפור הוא אחיד ומפוקח ע"י הרשויות והוא עומד על 2.20 דולר סינגפורי.